Dejot vienā elpā, tehniskajā precizitātē,
no sirds un ar izcilu humora izjūtu.
Tāda ir Teiksma.

Tautas deju ansamblim LIESMA 80 | Jubilejas koncerts KAS LIESMAI LIEK DEGT?

2026. gada 07. Jun

※ TDA TEIKSMA

Lielākajai daļai teiksmiešu šī sezona noslēdzās 7. jūnijā ar Liesmas 80 gadu jubilejas koncertu, kur mums bija tas gods būt kopā ar viņiem viņu lielajā svētku dienā. Tā bija arī iespēja pašiem lēnām sajust svētku garšu, tuvojoties mūsu kolektīva lielajam jubilejas koncertam.

Meklējot atbildi uz jautājumu "Kas Liesmai liek degt?", paši jubilāri un viņu skatuves draugi izdejoja sev tuvās un skatītājiem iemīļotās dejas, mēģinot rast atbildi uz šo jautājumu.

Protams, novērtējam arī Liesmas sarūpētos našķus pirms koncerta, un, kā jau vienmēr, dejotājiem bija sagatavoti arī citroniņi, kas ir neatņemama koncerta sastāvdaļa.

Pirms vasaras atpūtas, man šķiet, mēs visi izbaudījām vēl pēdējo iespēju izdejoties ar saviem draugiem uz lielās VEF skatuves un sajust to īpašo sajūtu, kas rodas brīdī, kad esi uz skatuves kopā ar savējiem.

Pēc koncerta mums bija arī iespēja personīgi apsveikt jubilārus un pavadīt laiku kopā gan ar viņiem, gan citiem deju draugiem, noslēdzot vakaru ar glāzi šampanieša.

Elīza

Foto: Jurģis Rikveilis un Madara Rikveile

Latvijas II Jauniešu Deju svētki "Viens apvārsnis. Tūkstošiem ceļu."

2026. gada 23. May

※ TDA TEIKSMA

Visu sezonu cītīgi strādājām, mēģinājām un gatavojāmies, un beidzot pienāca ilgi gaidītais brīdis – naktī no piektdienas uz sestdienu visi kopā kāpām autobusā, lai mērotu garo ceļu uz Liepāju un piedalītos II Jauniešu deju svētkos.

Liepājā ieradāmies agri no rīta, un jau pavisam drīz pirmie kāpām uz laukuma, uzsākot garo, bet emocijām piepildīto dienu. Jāsaka godīgi – smaids no sejām nepazuda ne mirkli, sākot no pirmā soļa Liepājā līdz pat atgriešanās brīdim mājās. Šos svētkus bijām ļoti gaidījuši, un to varēja redzēt ne tikai mūsu pulciņa dejotāju acīs, bet arī visapkārt – citu dejotāju, draugu un skatītāju sejās.

Protams, nogurums ik pa laikam lika par sevi manīt, tomēr pietika atkal uzkāpt uz laukuma, lai viss nogurums pazustu un enerģija atgrieztos ar jaunu sparu. Katrs uznāciens, katra deja un katrs mirklis kopā deva sajūtu, ka esam daļa no kaut kā patiesi liela un īpaša.

Un īpašs lepnums šajos svētkos mums bija arī par to, ka TDA “Teiksma” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis bija viens no svētku virsvadītājiem. Tas radīja ne tikai nelielu atbildības sajūtu dejot īpaši labi Jāņa priekšā, bet arī patiesu lepnumu, apzinoties, ka “tas tur, virsvadītāju tribīnē” ir mūsējais. Šādos brīžos īpaši izjūtams, cik cieša un vienota ir mūsu dejotāju saime.

Pirms koncerta sākuma sajūtas bija patiesi līdzīgas Dziesmu un deju svētkiem – visapkārt valdīja kustība, satraukums un pacilātība. Kolektīvu skrējieni uz laukumu un no tā, citu dejotāju uzmundrinājumi, “iedod pieci” pirms uznāciena, laukuma koordinatoru steiga un joki – tas viss kopā radīja ļoti siltu un dzīvu atmosfēru. Varēja just, ka pēc šādiem mirkļiem bijām noilgojušies mēs visi.

Un pats koncerts… Tas tik bija kaut kas! Mūsu emocijas saplūda ar skatītāju sajūsmu, mirdzošajām acīm un skaļajiem aplausiem, radot atmosfēru, kurā negribējās ne nokāpt no skatuves pēc dejas, ne arī piedzīvot koncerta beigas. Katrs mirklis uz laukuma bija piepildīts ar patiesu prieku un aizrautību – tieši šo izjūtu dēļ mēs to darām!

Kad šķita, ka pēdējā deja jau nodejota un sirdī pamazām iezogas neliels skumju brīdis par svētku noslēgumu, skatītāji pieprasīja atkārtot J. Purviņa “Sasala jūrīna”. Un, ja skatītāji prasa – tad jādara! Turklāt ar vislielāko prieku. Tieši šīs atkārtotās dejas laikā īpaši spilgti varēja redzēt dejotāju acīs to īsto svētku sajūtu – siltus skatienus, smaidus un patiesu prieku būt kopā uz laukuma, jo no satraukuma vairs nebija ne miņas.

Bija patiesi liels prieks un gods būt daļai no šī notikuma, izjust svētku atmosfēru, stāvēt uz laukuma kopā ar tik daudziem dejotājiem un vēlreiz pārliecināties, cik spēcīga un dzīva ir mūsu deju tradīcija. Tie ir mirkļi, kurus gribas paturēt atmiņā vēl ilgi un piedzīvot atkal un atkal.

Vēl jāpiebilst, ka arī laiks Liepājā mūs patiesi lutināja – saules netrūka visas dienas garumā. Dienas beigās pat bija grūti saprast, vai sārtums sejās no emocijām un prieka vai tomēr no tās saulītes. Domāju, ka nebiju vienīgais, kuram saules klātbūtne par sevi atgādināja vēl arī vairākas nākamās dienas! Bet katrs nedaudz sāpīgākais sejas žests ļāva atcerēties tās sajūtas, ko tikko bijām piedzīvojuši visi kopā Liepājā!

Ir lieliski, ka Jauniešu deju svētku rīkošana ir atkal atgriezusies – ceram, ka pēc kāda laika jau atkal varēsim sākt gaidīt brīdi, kad pienāks šie svētki. Bet, ja godīgi, domāju, ka nav jau variantu – bija vienkārši fantastiski!

Dinārs

Foto: Jānis Romanovskis, Agris Klestrovs, rietumi.lv, liepajniekiem.lv, rekurzeme.lv

Danča kauss zāles hokejā 2026

2026. gada 16. May

※ TDA TEIKSMA

2026. gada 16. maijā Teiksma piedalījās TDA Dancis rīkotajā florbola turnīrā “Danča kauss zāles hokejā”, kur kopā ar citiem tautas deju kolektīviem devāmies cīņā par labākās komandas titulu. Arī šogad netrūka ne azarta, ne emociju, ne īsta komandas gara, un katram bija vēlme parādīt sevi no labākās puses.

Šogad turnīrs bija īpašs ar to, ka mūsu komandai pievienojās ne tikai aktīvas un skaļas atbalstītājas, kuras visas dienas garumā bija sarūpējušas dažādus pārsteigumus spēlētājiem, bet arī nopietns treneru sastāvs. Komandu vadīja pieredzējušais Dāvis kopā ar asistentiem Gunāru un Mārtiņu. Katrs no viņiem deva savu ieguldījumu - ar taktiskajiem padomiem, uzmundrinājumiem un spēju īstajā brīdī saliedēt komandu.

Turnīra diena sākās ar trim grupas spēlēm, kurās netrūka cīņasspara un apņēmības parādīt savu labāko sniegumu. No grupas izgājām kā otrie un ceturtdaļfinālā mūs jau gaidīja JDK Zālīte. Spēles gala rezultāts mums labvēlīgs - 1:0, soļojam tālāk uz pusfinālu. Kamēr spēlētāji starplaikos atguva spēkus, treneriem un atbalstītājiem bija iespēja pašiem iesaistīties dažādās stafetēs un izbaudīt sacensību garu arī ārpus laukuma.

Pusfinālā mums pretī stājās TDA Līgo komanda, kas šogad bija sagatavojusi pārdomātu spēles plānu un disciplinētu aizsardzību. Spraigā cīņā pārāki izrādījās pretinieki, nodrošinot sev vietu finālā, kamēr mums priekšā vēl bija spēle par bronzas medaļām.

Cīņā par 3. vietu tikāmies ar JDK Buki komandu. Emocijas sita augstu vilni, un spēle saglabāja intrigu līdz pat pēdējām minūtēm. Ar neatlaidību, saliedētu komandas darbu un lielisku atbalstu no malas izdevās izcīnīt uzvaru un iegūt 3. vietu turnīrā.

Kārlis

Foto: Dzintars Straupe

Kalendārs