pirmdiena, 2016. gada 4. jūlijs

BRĪDIS PĒC

Sveiciens brīdī pēc!

Lai gan jau Jāņi nosvinēti un arī Sudmaliņās padancots, vēl joprojām esam nedaudz uz tāda "brīdis pēc" viļņa. Emocijas katram visdažādākās, tomēr kopumā esam apmierināti un lepojamies gan ar mūsu vadītāju, gan arī pašiem dejotājiem, kas spēja radīt un izdejot veselu pasauli, kuru parasts skatītājs nekad neierauga. 17. jūnijs bija tā diena, kad skatītāji tika ievesti veselu sezonu gatavotā aizkulišu pasaulē, parādot, kā tad mēs parasti gatavojamies koncertiem. 

Gribētos teikt, ka tas bija kas vairāk par ģenerālmēģinājuma attēlojumu, kopā tika likti neskaitāmu mēģinājumu novērojumi, lai Teiksmas boss Jānis Ērglis kopā ar režisoru un scenogrāfu Reini Suhanovu spētu radīt dejas un etīdes pēc iespējas precīzākas un atbilstošākas tam, kā tad sadzīve risinās kolektīvā Teiksma. 
Reini savos mēģinājumos sākotnēji pamanījām (reizēm pat nepamanījām!) kā novērotāju, kurš cītīgi pierakstīja gan dažādas frāzes, gan situācijas, kuras vēlāk ar Jāni pārvērta dejā. Ne velti visi izrādē izskanējušie teksti radās tieši šādā veidā - "Nu kā tu mēdz teikt meitenēm, kad svārki neder? - Samainās! - Nu ja! Der! Liekam tekstu klāt." Reinis palīdzēja pievienot pareizo emociju un izprast līdz galam ainas, atklājot gan savu režisora, gan arī dejotāja talantu.
Diviem kungiem pievienojās arī trešais, kad bija skaidra bilde, ka ar ierakstu vien nebūs gana aizkulišu ainām, vajag dzīvajā. Māris Šērs ar lielisko klavierspēli padarīja mēģinājumu procesu gana amizantu, jo ne reizi vien spēlētais atšķīrās no iepriekš dzirdētā, lai nonāktu pie īstās "dziesmas".
Kur trīs vīri, tur jābūt arī sievietei - radošajā komandā iekļauta arī tērpu māksliniece Evija Dāboliņa. Viņa ir tā, kuras dēļ teiksmiešu leksikā parādījās termins "delfīns", runājot par tērpiem. Atkal joku maisam gals ir vaļā un Teiksmas delfinārijs jau cierē uz kādu ūdens šovu, kurā ņemt dalību. Sākotnējā kautrība un nepatika pret svārku īsumu, bikšu garumu un piegulšanu līdz pēdējai krunciņai bija tikai īslaicīgs niķis un jau dejojot pilnu programmu tērpā jutās kā otrajā ādā. Neparasti sāka drīzāk šķist pilna tautastērpa vilkšana!

Visiem kopā mums izdevās radīt ko neaizmirstamu un jau tagad plānojam, kur tad vēl doties nākamajā sezonā viesoties ar izrādi, kam vēl parādīt to, kā tad mēs gatavojamies, priecājamies, pārdzīvojam un nonākam līdz koncerta versijai dejā. Varam pačukstēt, ka viena izrāde pavisam noteikti tiks rādīta lieliskajā Ķīpsalas hallē un viesosimies arī citur Latvijā!

Piedzīvojums diezgan liels, tas pārbaudīja gan mūsu izturību, gan aktierprasmes, gan arī spēju ziedoties augstāka mērķa labā (piedodiet ģimenes un draugi!). Atsauksmes arī dzirdētas dažādas, kādam mīļākā aina bija plīsušās bikses (kāds mazāks skatītājs pārdzīvojis pat, ka nav naudiņas jaunām biksēm), kāds atkal priecājies par iespēju uzzināt ko jaunu par dejotājiem jautājumu-atbilžu dejā, kādam pat aizkustinājuma asariņa nobirusi. Tagad tiešām uzdodam sev jautājumu - Vai ir dzīve pēc "Brīdis pirms"? - Jā, tas ir mūsu Brīdis pēc. Mēs neapstājamies, aktīvā sezona noslēdzas uz 2 nedēļām un tad atkal metamies vēl 2 jaunu deju mācīšanās posmā, lai jau gatavotos 2018.gada Deju svētkiem! 

Kā gan jubileja var paiet bez pateicībām? Tieši tā - tā nenotiek! Pirmo un vislielāko PALDIES pavisam noteikti sakām Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrībai BT 1 un īpaši Teiksmas tētim VIESTURAM TĪLEM. 

PALDIES par atbalstu sakām arī Rīgas Domei, Rīgas Domes Izglītības, Kultūras un Sporta departamentam, Rīgas pašvaldības kultūras apvienībai Koncertorganizācijai  Ave SOL, Valsts Kultūrkapitāla fondam, LIVE RIGA, FAZER, Gliter, MTG group, SIA "Mediju nams", Untitled studios, ADverts, SIA "Mūsu auto Valmiera" un SIA "R&D apdrošināšanas brokers". Paldies sakām arī visiem, kas pielika savu čaklo roku, lai taptu izrāde un skaistas jubilejas svinības. Bez jums visiem tas nebūtu izdevies! 

Lai silta atlikusī vasara un tiekamies atkal uz skatuves...vai arī aizkulisēs :)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru