piektdiena, 2015. gada 6. novembris

#Teiksmķīnizēts

Ņi hau!

Ir pagājis neliels brītiņš kopš daļa Teiksmiešu bija tālās zemēs caur šaurākām acīm uz dzīvi skatītes, iespaidi ir nosēdušies un ir laiks pastāstīt arī jums, ko mēs tur sadarījām.

Sāksim ar ceļojuma pirmo daļu - Šanhaju. Festivāls kā festivāls - daudz un dikti dejojām - pa 2 koncertiņiem dienā. 
Ikdienas plāns:
9:00 izbraucam, 40 min līdz apskates objektam, 40 min apskatīties, 40 min līdz koncertam, jābūt gataviem 5 min laikā, 1h jāsēž jāgaida koncerts, 40 min līdz pusdienām, 40 min lai paēstu, 40 min līdz nākamajai koncerta vietai, jābūt gataviem 5 min, 1h jāsēž, jāgaida koncerts. 40 min līdz vakariņām un tad 40 min līdz viesnīcai. 
Galveno domu gan jau uzķērāt - šai festivālā tie Ķīnieši galīgi ķerti uz būšanu pirms koncertiem stundu ātrāk, ka 4stāvīgu muzeju ar ļauj izskriet tajās pašās 40 minūtēs. 

Lai arī plāns diezgan nejēdzīgs, paspējām apskatīt gan skaisto panorāmu, kas pavērās no promenādes Šanhajas centrā, gan izbraukt ar prāmi pa Huanhe un nedaudz tuvāk to adatu apskatīt. Paspējām pakaulēties, jo viss šai valstī principā maksā TEN, jo tā ir mūsu best price. Ar student discount un only for you, only today visu var dabūt pa lētām naudām. Bijām gan Ūdens pilsētā, gan bērnu dārziņā, gan tējas namiņā, gan vienkārši ielās, kurās meklējām to Ķīnu, kuru mums ekskursijās neviens nerādīja. 

Ar dancošanu pavisam jautri - mīļākais segums - paklājs. Vislabāk tas sagriezās bērnu dārzā, kur pēc Govju kazāka pirmā apļa tas bij tādu kunkuli uzmetis, ka pulciņam jālec nost soliņa laikā un jāvelk katram savs stūris... Skatuves katrā ziņā bija izaicinājums. Bija arī divas izcili mazas un slidenas, bija ar tik zemiem griestiem, ka, liekot roku sānos ar plašāku vēzienu, devītais bāleliņš gandrīz projektoru nolaida zemē no griestiem. Izmēģinājām visu, ko vien varam iedomāties un esam norūdījušies arī vistrauslākajām skatuvēm - galvenais taču ir smaidīt!

Kā jau katrā festivālā, satikām arī citu valstu delegācijas. Redzējām kā uzstājas skotu meičiņas, izdejojot īru dejas, redzējām meksikāņus un kā pa vidu plašajiem svārku vēzieniem čalis vēl bliež ar laso, redzējām arī slovākus, kuru veiklo kustību dēļ Spriguļu sišanu atlikām un vēl daudz citu valstu pārstāvjus

Visu šo laiku mums līdz bez gida un viņa asistenta braukāja arī fotogrāfs, kurš angliski zināja kādus 3 vārdus un tos pašus katru 2 reiz atkārtoja - foto, foto - relax, relax, relax foto pose.

Relaxojam kāsīti ļoti dabīgā pozā

Pirms stāsta par Šenženu atsevišķas pieminēšanas vērts ir ēdiens - visbiežāk radās jautājums - what kind of mouse is it? Katrā ziņā rīsi un nūdeles laikam gāja iekšā visiem. Uz zupām gan bija šaubīgāki skati. Principā katra ēdienreize bija viena liela laimes spēle, jo pēc skata kaut kas pavisam vienkāršs, beigās varēja likt spļaut uguni un mēģināt veldzēties ar, teiksim godīgi, diezgan bezgaršīgo alu.
Pamēģināti tika gan arī gliemeži, krabji u.tml. brīnumi, bet bieži vien daudzi šķīvji tā arī palika neaiztikti. Taču liels pluss šim pasākumam - arī maltītēs, kurās bija pieejami naži un dakšiņas, teiksmieši izvēlējās irbulīšus. Reizēm ar tiem gan tika atbalstīti plakstiņi pēc garākas nakts, bet tas vairs nav tik svarīgi...

Viss skaidrs - sēnes

Diezgan noguruši un izsmelti agrā rīta stundā devāmies prom no Šanhajas, lai turpinātu ceļojumu uz siltāku pusi - Šenženu. Ja kaut kas Šanhajā līdz galam nebija kādam paticis, tad Šenženā mēs tikām uzņemti kā karaļi - apbērti ar dāvanām un komplimentiem, turklāt labā ziņa - tikai 2 koncerti! Un no tiem viens un grandiozas skatuves, bet otrs diezgan līdzīgs Šanhajas variantam - paklājs!! 

Paldies liels jāsaka Teiksmietei Ievai Saliņai, kura palīdzēja kopā ar savu skolotāju Suny (viņa ir tieši tik saulaina kā viņas vārds) nokļūt tieši šeit. Bez viņām mēs noteikti nebūtu piedzīvojuši šo lielisko pasākumu. Pie viena klāt šim paldies - lielu pateicību arī izsakam Kristiānai un Ksenijai, kuras palīdzēja mums saprasties ar ķīniešiem, jo nereti ar angļu valodu bija grūtības - vajadzēja tos hieroglifus izrunāt! 

Šeit mūs uzņēma lieli, vareni biznesmeņi, kuri arī daļa paspēja parādīt, ar ko tieši viņi Ķīnā nodarbojas. Bijām ciemos QiQiua Land, kurš pieder ķīniešu mongolim - viss, ko bērniem un māmiņām var iedomāties, kā arī dažādi aktivitāšu pulciņi, kuru priekšnesumus mēs varējām apskatīt. Kopā rotaļājāmies, mācījām latviešu dejiņas un dāvinājām Papīra Lelles, kuras tik mīļi līdz uz tālo zemi mums iedeva Claudia

Vienu vakaru pavadījām dziedot dziesmas un dejojot kopā ar mongoļu māksliniekiem. Mācījāmies gan viņu dejas, gan rādījām savus soļus - katrā ziņā lieliski pavadījām laiku! Kādu citu vakaru atkal teju viss pulciņš devāmies meklēt vietējos klubus..kaut ko jau atradām, bet tāpat izvēle krita atpakaļ uz viesnīcas balli. 

Kā jau vienmēr uz tālām zemēm ir jāaizved arī drusciņa Latvijas, tāpēc sagatavojām dažādas dāvanu paciņas, kuras pasniedzām šiem kungiem par lielisko uzņemšanu. Paldies Stenderam, kurš gan izrādās jau tāpat ir ļoti populārs šai zemē, un paldies arī Live Riga par iespēju parādīt Rīgu Šenženā. Par kārumiņiem paldies sakam Saldais dzintars

TDA TEIKSMA kopā ar visiem lielajiem bosiem

Esam priecīgi arī par to, ka vairāk nekā 2 nedēļās nepaspējām viens otram apnikt un uzkrist uz nerviem. Katrā ziņā katram stāsts savējais, bet piedzīvojums kopīgs! 

Vairāk bildes var apskatīt mūsu Facebook profilā - TEIKSMA

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru