pirmdiena, 2015. gada 26. janvāris

Jaunradītais prieks!


Šis gads mums iesācies varen lieliski, ceram, ka arī šoreiz teiciens "kā sāksi, tāds būs viss gads" nostrādās! 
Pie šīgada noteikti arī jāpieskaita brauciens uz Maskavu, par kuru vēl mēs šeit klusējam - jāapkopo takš 3 braucienu emocijas vienā - tad arī varēsiet palasīt kā mums gāja tur!Bet šoreiz stāsts pavisam par ko citu - par XIX Jaunrades deju konkursu un tā rezultātiem!
Lielākoties jau visi sociālie portāli ir pierakstīti pilni ar mūsu šīgada varoņiem, bet ir jau arī tādi zvēri, kas nekur un neko nelasa, tāpēc sāksim visu no gala:

Jau uz Rēzekni -  XIX Jaunrades deju konkursa pusfinālu - devāmies ar 4 dejām, no kurām viena - U.Žagatas "Kad gribēju, stabulēju" tika atzīta par tādu, kuru tomēr neliks vienā katlā ar pārējām Jaunrades dejām, bet ārpus konkursa paskatīsies tāpat un novīzēs uz Tautas deju Zelta fondu. 
"Kad gribēju, stabulēju" solists Reinis Rešetins

Bet pārējās 3 - A.Konstantes "Nāc ar mani lustēties!", L.Andžānes "Malējbalsis" un M.Konstanta "Dod, Dieviņi, labu lietu!" tika tālāk uz konkursa finālu Valmierā, kur tad vēlreiz uz nedaudz plašākas skatuves rādījām šīs dejas pēdējai vērtēšanai. 
Stresiņš neliels, protams, visiem, bet paši jaunie horeogrāfi izskatījās diezgan mierīgi. Varbūt tieši šis miers arī viņus ar mūsu palīdzību aizveda līdz šiem lieliskajiem rezultātiem:


Aijai un Lāsmai - 1.vieta Jauno autoru grupā par jaunradītajām horeogrāfijām:

Lāsmas dejas stāsts aizsākās jau pagājušajā gadā, kad daļa Teiksmiešu viņai piepalīdzēja nolikt Latviešu dejas eksāmenu, kurā tad arī rādījām pirmo šīs dejas variantu. Caur pārrunām ar horeogrāfiem un draugiem šai dejai tapa gala variants - tāds, kādu redzējāt Valmierā. 
Aijas "Nāc ar mani lustēties!" pavisam noteikti ir deja, kas ir pārdzīvojusi visvairāk pārvērtību, kopš savas pirmizrādes arī skolas eksāmenā, kad šo deju izdejoja tikai 2 pāri. Izmaiņas tika ieviestas ne tikai pāru skaitā, bet arī soļos un zīmējumos, taču sākotnējā ideja saglabājās visu šo gadu!
"Malējbalsis" meiteņu sastāvs lūkojas uz puišiem!
"Nāc ar mani lustēties!" patiesākās emocijas Anetes un Raivja izpildījumā

Mārim - 2.vieta Jauno autoru grupā par jaunradītajām horeogrāfijām.
Vissvaigākā deja no visām trim ir tieši Māra "Dod, Dieviņi, labu lietu", kuru pats jaunais horeogrāfs pabeidza vēl tikai pēdējos mēģinājumos pirms skates Rēzeknē. Tas nozīmē tikai to, ka galvenais ir nepadoties un viss izdosies!
"Dod, Dieviņi, labu lietu" puišu lieliskā muciņa

Vēl īpašāks prieks ir par Aiju, jo tieši viņa saņēma arī Pētera Dundura īpašo balvu kā Gada Jaunais horeogrāfs 2015! Ko lai vēl te piebilst - Nākat takš ar mums lustēties! 

Dejas tiešām foršas un mums Teiksmai nepierastas, protams, dažas Ērgļa iezīmes pamanāmas, bet šķiet, ka par šiem autoriem mēs dzirdēsim vēl un vēl. Vēlreiz APSVEICAM! 
Un kur nu vēl lielāku prieku un lepnumu par šiem jaunajiem censoņiem. Uz kopējā laimes viļņa arī pārējie kolektīva dalībnieki jau domā savas dejas nākamajai skatei!

Drīz jāsāk tirgot biļetes uz šo koncertu!
Kopējos konkursa rezultātus var aplūkot šeit


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru