trešdiena, 2013. gada 13. novembris

Gandrīz ideāla Teiksma!

Starp koncertiem mūsu pulciņā svarīgu lomu ieņem arī cita veida pasākumi - šoreiz runāsim par IESVĒTĪBĀM! Katram Teiksmietim, kurš šai vārdā grib saukties ir jāizdzīvo veseli trīs gadi iesvētāmā lomā, jāsaņem pēriens no pašiem svarīgākajiem - Viestura Tīles un Jāņa Ērgļa -, līdz viņš oficiāli pievienojas pamatsastāvam.
Šogad galvenā tematika - TV šovi! Iesvētāmie iedalīti četrās grupiņās - Dejo ar Ērgli, Dejojošās ģimenes, Gandrīz ideāla deja un Dejo nost! Uz katra paša sirdsapziņas sagatavot grupiņā priekšnesumu, attēlojot savu šovu. Un jau atkal varēja teikt - Teiksma ir gatavojusies. Priekšnesumi viens par otru smieklīgāki, krāšņāki un amizantāki. Vienā bija ieradies ciemos pats Ērglis kā galvenais žūrijas dalībnieks, otrā mūsu smalkākie dejotāji bija uzaudzējuši varenas masas. Neizpalika arī varenu šovmeņu attēlošana (līdzība ar Reiniku Lauri neizbēgama) un mīlestības meklēšana ārkārtīgi kautrīgajam Saulvedim.
Sejas muskuļus nepārtrauktā smaidīšanā trenējām visa pasākuma laiku, galvenokārt jāpasakās par to vakara vadītājiem - Mārtiņ, Santa, Jūs bijāt lieliski!
Visapburošākie vakara vadītāji!
Un mūsu pamatsastāvs, ko iepriekšējās iesvētībās papildināja liels skaits dejotāju, bija sagatavojuši visdažādākos uzdevumus. Tika pārbaudītas mūsu zināšanas par Teiksmu, tās dejotājiem un vadību vienlaicīgi spēlējot Tvisteru šovā "Vai gribi būt Teiksmietis". Par fizisko formu parūpējās arī "Trešais lieks" (jo bija tikai divi), pie kuriem ne tikai bija jāspēj nostāvēt uz 4 kājām un 3 rokām, bet tajā pat laikā arī jāspēj nodziedāt kādu dziesmiņu no Reinika repertuāra. Ar to gan mūsu kolektīvā šķiet nevienam nekad nav bijušas problēmas.
4 kājas, 3 rokas "Dejo ar Ērgli" izpildījumā
Jau nedaudz nopietnāku pieeju pieprasīja šarmantās un šarmantais "So YOU think YOU can dance" vadītāji. Par laimi viņi mūsu zināšanas par deju autoriem, mūzikas autoriem un deju soļiem pieņēma arī no savādi radošās šķautnes. 

Taču, kas tu esi par dejotāju, ja nezināsi, ko darīt ČēPē situācijā, kad jāiet uz skatuves, bet zeķubikses saplēstas? To nu mums mācīja TOPmodeles. Cerams, ka puiši šo mācību atcerēsies un sniegs palīdzīgu roku šādā situācijā, jo bez šaubām tādas gadās teju katrā koncertā...
Sašūts IR "Dejojošās ģimenes" izpildījumā
Tālāk pa viesu nama gaiteņiem klejojot grupiņu "elektrisko ganu" pavadībā gadījās sastapt arī Plinceses un tikt uzaicinātiem uz mazu etiķetes piecminūti - vispirms tikām sapucēti un iesmaržināti. Lieki teikt, ka mūsu puiši vēl trīs dienas vēlāk staigā ar rozā krāsā nolakotu mazo pirkstiņu, jo kā noņemt šo mākslu mums tā arī neiemācīja! Plinceses kā jau plinceses bez nerātnībām nekā - katrā grupiņā viens tika iznests cauri ar mēmā šova palīdzību.
Galda etiķete "Gandrīz ideāla deja" izpildījumā!
Vai es teicu, ka plinceses bija nerātnas? Man šķiet, ka visi vienbalsīgi sauks, ka vakara nerātnākā daļa bija pie Trim pavāriem. No šī pasākuma bildes laikam labāk nerādīt, bet varam tik pieminēt, ka spēles notikumos bija iekļautas Kamasutras kārtis un kas stiprāks iedzerams! Pozas tādas un pozas šādas, katrā ziņā jaunie dejotāji tika iepazīti no visdažādākajiem rakursiem!
Turpat netālu grupiņām bija jāatveido attēlā parādītais, dažiem tie bija tīri baletiski elementi, bet daži tika pie tā saucamajām memēm. Tur nu redzējām, cik plastiski esam ne tikai ar ķermeni, bet arī sejas vaibstos.

Šai visai jautrajai jezgai pa vidu vēl paspējām izveidot reklāmu dažādām dejām. Vai jūs maz zinājāt, ka Kreicburgas polka tapusi tādēļ, ka sieva mājās nākot pieķērusi vīru gultā ar zaķi un devās uz bāru pakaļ savai bandai, kas dusmīgā polkas solī ar miltu rulli rokā devās izrullēt vīru?
Šī aģentūra meklē vēl idejas!
Nobeigumā jāsaka, ka pasākums izdevies vienkārši lieliski! Ar pastalu dabūja veseli desmit gabali dejotāju, kas bija parūpējušies par to, lai arī šī daļa neiztiktu bez humora: dzirnaviņa un Ieper mani... teksts desmit dažādās variācijās nu arī oficiālo uzņemšanu Teiksmā padarīja vēl īpašāku!

Tradicionālā iepēršana!

Paldies Pamatsastāvam par gandrīz ideālajām iesvētībām! Tiekamies jau atkal nākamgad :)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru