trešdiena, 2013. gada 5. jūnijs

MAIJS – DEJU MĒNESIS

Šogad maijs Teiksmai ir bijis ļoti aktīvs, trīs nedēļas nogales ar koncertiem un ceturtajā laikam nespējām bez fiziskajām aktivitātēm, tāpēc devāmies arī paskriet Nordea Rīgas maratonā (10km un 21km distances).
Maija startā pierādījām vēl pavisam nesen, šķiet A grupas skatē, jauniegūtās draudzības stabilitāti koncertā pie TDA „Gatve”. Izdejojām koncertu un sadejojām ballē. Ieguvām jaunus draugus un domubiedrus, saprotot, ka ar šo kolektīvu esam uz viena viļņa. Kāda? – svarīgākais ir, ka zinām paši uz kāda! Vēl jau tiksimies ar šiem censoņiem uz blakus laukumiem Deju svētkos.
Nākamais un šķietami svarīgākais maija koncerts bija Lielvārdē – U.Žagatas 85 gadu jubilejas koncerts. Kopā ar citiem kolektīviem izdejojām Ulda Žagatas horeogrāfijas mūžīgā dejotpriekā, speciāli šim koncertam apgūstot „Kad gribēju stabulēju”, iepazinām, cik sarežģīti un vienlaicīgi vienkārši un skaisti šis horeogrāfs ir spējis izveidot deju.
Cik ļoti skaists bija šis koncerts, tik ļoti jautra bija balle pēc tā, šķiet Latvijā vairs nav neviena kolektīva, kurš nezinātu Austruma vārdu. Priecājamies, ka vairs nebūs jāizdomā priekšnesumi ballītēm, jo mums taču ir Austrums!
Deja "Kad gribēju satabulēju"

Ieturot pauzi no koncertēšanās, Teiksma nākamo nedēļas nogali pavadīja skrienot pa Rīgu, pievarot 10km un 21km distances lielajā karstumā un pierādot, ka dejotājs ir spējīgs teju jebko izpildīt ar smaidu sejā.

21km skrējēji

10km veicēji kopā ar "TDA TEIKSMA" komandas kvēlāko atbalstītāju!
Maiju noslēdzām ar dalību Valmieras deju svētkos, kas bija liels pārbaudījums mūsu līdzsvara izjūtai, jo laikapstākļi mūs nelutināja. Mēģinājumu aizvadījām lietus laikā, kamēr, protams, koncertā spīdēja saule. Taču ne tik spoži, lai spētu izžāvēt slideno skatuvi, kuru paspējām noslīpēt ar dažādām ķermeņa daļām, kuras dejas horeogrāfijā netika iekļautas. Par spīti kritieniem un slapjumam, pēc koncerta plaši smaidi bija visa kolektīva sejās, jo mūsu pašu Jānis Ērglis un Vlamiermuižas alus bija sarūpējuši lielisku pārsteigumu – Valmiermuižas alutiņu, ar kuru veldzēties pēc garās dienas. 
Ja ir šāda pateicība pēc koncerta..tad lai līst un kājas slīd.
Tāds nu raibs mēnesis sanācis Teiksmai, bet šobrīd – jūnijā – apgūstam un atjaunojam tuvojošos Deju svētku repertuāru un gatavojamies laureātu skatei 1.jūlijā. Tad nu tiekamies Daugavas stadionā, uz sadejošanos!

 

Autors: Renāte

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru