svētdiena, 2012. gada 21. oktobris

TEIKSMA IR GATAVOJUSIES. Greizais kompass 2012!

6. oktobra rīts, laikrādis rāda nedaudz pāri deviņiem, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas pagalms čum un mudž no interesanti un raibi apģērbtiem dejotājiem. Lielajā pūlī pavīd­ arī sarkano jaciņu komanda Teiksma, kas, pats par sevi saprotams, arī ir gatavojusies, un tieši tāpēc rodas komandas devīze – „Teiksma ir gatavojusies!”. Norādījumi saņemti, stratēģiskais plāns izstrādāts un Teiksma ar jauno saukli uz mēles un četrkājaino komandas kapteini Neo priekšgalā, metas cīņā par galveno balvu orientēšanās sacensībās „Greizais kompass 2012”.­­­­­
Tā vien šķiet, ka šis stratēģiskais plāns izstrādāts ar mērķi pēc iespējas vairāk apzināt Āgenskalna un Torņkalna apkārtni, jo meklējot kontrolpunktus tiek izskraidīts krustām šķērsām. Bet varbūt labi vien ir, jo papildus kontrolpunktiem jāpilda arī foto orientēšanās uzdevums, kurā vai nu mums smaida veiksme, vai arī varam lepoties ar uzslavas cienīgu vērīgumu, jo tiek uzieta pat brīdinājuma zīme ar vārdiem „Sētā normāls suns”.

Neo noteikti nav tas suns, kas tur aiz sētas..bet viņš ir mūsu
kapteinis, kam sekojam pa pēdām.
Kontrolpunktu daudz, laika ne tik daudz, tāpēc gāzes pedāli nedrīkst atlaist. Un mēs neatlaižam, bet traucamies no viena kontrolpunkta uz otru, mūs nespēj apstādināt nekas, pat ne komandas biedra iešļūkšana uz dibena dubļainā grāvī! Mūsu vidū nav vājo ķēdes posmu pretēji komandas kapteiņa siksniņai, kas paspēj vairākkārt pārtrūkt, palaižot galveno varoni brīvgaitā.


    
Tā beidzas gājiens pa īsāko ceļu.

Greizais kompass mūsu izpratnē.

   Lai arī mūsu apvienība galvenokārt ir radīta graciozām performancēm uz skatuves, mēs spējam daudz vairāk – gan ātri skriet, gan atrisināt matemātiskus uzdevumus, gan atminēt dejas, teātra izrādes un pat atpakaļgaitā atskaņotas dziesmas. Nav nozīmes – nepieciešams fizisks spēks automašīnas vilkšanai vai kokteiļsalmiņcauruma precizitāte spageti makarona pārvietošanai – arī tas tāds spļāviens jūrā vien ir. Ne „pieci vienā” lecamaukla, ne ūdens švammīštransportēšana, ne Laimas konfekšu sortiments, ne Morzas ābece un pat ne tirgus tantes nespēj mūs apstādināt. Un tā visa laikā paspējam gan kontrolpunktu darboņus ar sīpoliem apdāvināt, gan „Nosa, nosa” uzdejot!

Spriežam un gandrīz arī neizspriežam.
Makaronu tuvība.

     „Cirst, plēst un kalnus gāzt!” – lūk, tādai vajadzētu būt mūsu devīzei! To varbūt nākošgad. Nākošgad, jo Teiksma noteikti neizlaidīs no rokām „Greizā kompasa” uzticības titulu. Saturās, godpilnā 9.vieta divdesmit astoņu organizētu grupējumu konkurencē pierāda, ka Teiksma ir gatavojusies ...un neapstāsies!
Pie balvas par 9.vietu..nu vismaz mums tā gribētos..

Paldies, organizatoriem un dalībniekiem. Tiekamies nākošgad!

Autors: Anete A.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru