pirmdiena, 2012. gada 23. aprīlis

Pavasara dullums Teiksmā

         Dienā, kad Latvijas iedzīvotāji piedalījās Lielajā Talkā, Teiksmas dejotājiem pēc talkošanas katram savā kompānijā padomā bija kāds kopīgs dienas nobeigums.  21. aprīlī norisinājās jaunās Teiksmas valdes rīkotās sporta spēles - piedzīvojumu pēcpusdiena Zaķumuižā. Paldies visiem, abu Teiksmas sastāvu dejotājiem, kuri atbrauca, skrēja, lēca, šļūca, smējās, atklāja peldēšanās sezonu, veidoja radošas bildes, ballējās un bija kopā Teiksmas Sporta spēļu dienā.  
        Viss sākās ar Teiksmiešu ierašanos viesmīlīgajā Zaķumuižas pamatskolā, kur jau pirms noteiktā ierašanās laika bija sākusies rosība un pat neliela panika, gatavojot spēles un darinot nepieciešamo inventāru. Šķiet skolas direktors bija pat izstumdījis visus mākoņus, lai spēļu dalībniekiem nekas netraucētu baudīt pirmo, patiesi silto pavasara dienu un sporta spēles.
         Ierodoties Zaķos  vairumam Teiksmas sportot gribētāju, sekoja uzmundrinoši ceļa un veiksmes vārdi no abām mūsu prezidentēm Aigas un Lindas, pēc kurām skaidrs bija viens – laiks ķerties klāt komandu sadalei un pirmajām aktivitātēm.

Komandu kapteiņu slavas iznāciens
     Pēc nejaušas krāsaino lentīšu izlozes un komandas kapteiņu noskaidrošanas klāt pirmais uzdevums – komandas nosaukumu un devīzes pasludināšana.

Zilie – Par līdztiesību zilajiem
Rozā Pantēras – Rozā sportiskā pozā
Zaķumuižas burkāniņi – Vienmēr saldi un aktīvi
Vijolītes – Lillā drīz būs pillā
Zeļonaja Marka – Tikai Zelts
Golden Rabbit – Trušiem būt Very Good.

Pirmā iesildīšanās un uzticības pārbaude - Ieslēpojam pavasarī. Pareizi apķeramies, pareizi sadalam vietas uz improvizētajām slēpēm un aiziet! Ar varenu ātrumu 1,40 min. mūs pārsteidza Zilie, iegūstot pirmos 6 punktus.

"Zilie" aiziet trasītē

Zilie- 1.40
Zeļonaja Marka –  2.12
Vijolītes –  3.01
Golden Rabbit –  3.18
Zaķumuižas Burkāniņi3.32
Rozā Pantēras –  4.50
Vislabāk Zilajiem veicās arī otrajā aktivitātē – Zābaka mešanā – zābaku aizmetot 118 „Pūcīšmetrus”, tādejādi atkal saņemot maksimālo punktu skaitu.
Interesanti veicās arī citām komandām, kur, piemēram, komandas „Zeļonaja Marka” pārstāve un mūsu prezidente Linda, izmēģinājuma metienā gandrīz atbrīvojās no inventāra – iemetot zābaku kokā sev virs galvas, nevis aizmetot to tālumā. Bet varbūt tieši tas palīdzēja metamajam zābakam pēdējā metienā nokrist uz „kājas” izraisot diskusijas par to – ka šāds meties var izdoties tikai vienreiz, tādēļ tas stingrajai žūrijai noteikti jāņem vērā un noteikti jādod papildus punkti.

"Zeļonaja Marka" lepnums un gods- stāvus nokritušais zābaks
Zilie – 118 P/M*
Zeļonaja Marka117 P/M*
Zaķumuižas burkāniņi108 P/M*
Rozā Pantēras99 P/M*
Vijolītes88 P/M*
Golden Rabbit83 P/M*                                                                                              * Pūcīšmetri
Kad zābaki jau vairākkārt bija pārlidojuši pāri visam futbola laukumam, sekoja trešā aktivitāte –  Greizās brilles,  kur vispareizāko taktiku izvēlējās Rozā Pantēras, uzdevumu veicot ātrāk par minūti.

Rozā Pantēras0.58 min
Zilie1.05 min
Vijolītes1.15 min
Zeļonaja Marka1.30 min
Zaķumuižas Burkāniņi1.33 min
Golden Rabbit1.46 min

Kad visas sešas komandas bija veikušas pirmās trīs stafetes - visbeidzot bija pienācis laiks pārbaudīt komandu ātrumu, attapību un izdomu foto orientēšanās sacesībā! Katras komandas uzdevums bija atrast 12 kontrolpunktus ar uzdevumiem, kuri jāizpilda un jāfiksē fotogrāfijās.Šeit svarīgākais bija tieši bildes saturs.

"Zeļonaja Marka" uzvaru spēja sajust katrā kontrolpunktā

Kamēr komandas skrēja, meklēja un fotogrāfējās, tapa „uz ugunskura vārītā siera zupa”, kur šefpavāra lomu bija uzņēmies pats Pūcīc.
Protams, zupas vārīšana smaidu nepazīst
Bija pagājusi gandrīz stunda, zupa tikpat kā gatava – te pēkšņi atskanēja izmisīgs kliedziens – Kur ir Inese? Un tie bija viņi – Zeļonaja Marka ar Gintiņu priekšgalā...Skaidrs – viņi ir pirmie, kam trase pieveikta, uzdevumi atrasti un izpildīti. Pēc neilga laika ieradās arī pārējās komandas un žūrija varēja ķerties pie rezultātu skaitīšanas.
Vistuvāk maksimālajam iespējamam punktu skaitam bija pietuvojušās pat divas komandas ar aizdomīgi vienādu rezultātu!
Golden Rabbit 225 punkti
Zeļonaja Marka 225 punkti
Vijolītes205 punkti
Rozā Pantēras 180 punkti
Zilie 170 punkti
Zaķumuižas burkāniņi 150 punkti

Kopējais  secinājums – kādam veicās vairāk, kādam mazāk. Komandas sīvi cīnijās - ar sviedriem un asinīm (nobrāztiem ceļgaliem), ar materiālajiem zaudējumiem (lauztām saules brillēm), tomēr - ar smaidu un smiekliem visas komandas sasniedza finišu.
Pirmais uzvarētāju trijnieks tika gan pie izsmalcinātiem diplomiem, gan arī pie īpašajiem Teiksmas šampīšiem. Lūk rezultāti:

1. vieta                Zeļonaja marka                      238 punkti
2. vieta                Golden Rabbit                       230 punkti
3. vieta                Vijolītes                                   215 punkti
4. vieta                Rozā Pantēras                       190 punkti 
5. vieta                Zilie                                         187 punkti
6. vieta                Zaķumuižas Burkāniņi          158 punkti

Laimīgi finišējušie un izsalkušie
 
Pēc ieilgušās oficiālās daļas - laiks ballītei... līdz rītam. Izturīgākie gulēt devās tik tad, kad aiz loga sāka aust gaisma, bet dažiem Teiksmas sporta spēļu ballīte ievilkās līdz pat pirmdienas pēcpusdienai.
Tad nu, lai šādi pasākumi Teiksmā ir biežāk...

Labiiiiii....

p.s. Lielākā daudzumā bildes no šī pasākuma varat aplūkot šeit:


                                                                                                                                           Autors:  Inese


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru