svētdiena, 2012. gada 29. janvāris

Mēs- Jaunrades deju konkursā

    Jau 16. reizi Valmierā norisinājās Jaunrades deju konkurss, kas ik gadu ir emociju bagāts gan pašiem deju horeogrāfiem, gan to izpildītājiem. Tajā tiek izvērtētas Latvijas tautas deju horeogrāfu pēdējā gada laikā radītie jaundarbi. Pavisam konkursā piedalījās 23 deju autori ar 44 dejām un no tām četras Jāņa Ērgļa dejas TDA "Teiksmas"  izpildījumā.

Bet, lai šogad mēs nezaudētu savu možumu, un, lai Jāņa Ērgļa dejas: "Vai domāji, vai cerēji", "Liepa", "Kungi mani karā sūta" un "Jāņu dancis" saglabātos pēc iespējas ilgāk skatītāju atmiņās, dejotāju kājās, un, lai vienkārši tām ilgs pastāvēšanas mūžs, vedām tās aukstā autobusā. Un šķiet, ka tas tiešām palīdzēja, jo gandrīz visas Jāņa dejas tika bronzā un zeltā kaltas.

Un te nu tad arī mazs ieskats vietu sadalījumā starp J.Ērgļa dejām.
Tātad:
   Īpašā vieta- dejai "Liepa" vidējās paaudzes izpildījumā. [Šī deja gan netiek godalgota žūrijas vērtējumā, bet "Īpašās vietas" statusā to ieceļam mēs paši. Tik katrs savā izpratnē par īpašumu. Citam tā īpaša, jo spēj nodejot šo garo deju ar vēl paceltu galvu; citam tā īpaša, jo to skatoties no aizkulisēm tā aizrauj tik ļoti, ka pat nepamani, ka jau tipini tai līdz, bet citu tā vienkārši kaut kā īpaši uzrunā.]

deja "Liepa"
   III vieta- dejai "Jāņu dancis" pamatsastāva izpildījumā un dejai "Vai domāji, vai cerēji" vidējās paaudzes izpildījumā. [Un te nekautrēšos pieminēt, ka deja "Vai domāji, vai cerēji" guva skaļākās ovācijas šajā vakarā. Mūsējie tik spilgti spēj parādīt šīs dejas būtību, ka smaids un smiekli ir neatņemama sastāvdaļa skatītāju sejās. Katrā ziņā ar aktiermeistarību viņiem viss ir vislieliskākajā kārtībā. Un te nu pat vairs nav nozīme vai tas ir mēģinājums, vai koncerts. Deja rada labas emocijas, kas ir nenoliedzams fakts.]

deja "Jāņu dancis"

 
deja  "Vai domāji, vai cerēji"

    I vieta- dejai "Kungi mani karā sūta" pamatsastāva izpildījumā. ["Pārliecinoša pirmā vieta"- ar šādiem vārdiem šī deja tiek pieteikta apbalvošanas laikā. Un tas skan tik labi, ka gribas kavēties pie šīs frāzes ilgi un dikti.…………!

deja "Kungi mani karā sūta"

Un ir taču tik labi apzināties to, ka ar godājamo žūriju esam vienisprāt, ka deja ir oriģināla, piesaistoša un mākslinieciski spilgta. Bet pats galvenais jau ir tas, ka mums pašiem tīk šī deja un ja tā ir zelta vērta, tad vienkārši dubultprieks.

Paldies Jānim, kas ļauj mums gozēties viņa uzceltajā saulītē, kā arī, ka viņš rada dejas, kas patīk gan mums, gan tautai, gan žūrijai...tā teikt, baudām trīs vienā.

Mēs lepni!

Vairāk informācijas par konkursu un tā rezultātiem skatīt šeit

Autors: Linda

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru